Bizi Takip Et

Ana Sayfa İstanbul Periyodik Muayene Ve Kontrol Firmaları

İş yerinde bulunan ekipmanların yönetmelik kuralları gereğince, öngörülen süre ve belirtilmiş olunan standartta bulunan yöntemlere uygun bir şekilde, yetkili olan kişiler tarafından yapılan deney, muayene ve test gibi faaliyetleri kapsayan işleme periyodik kontrol adı verilir. Bu işlem iş yerinde çalışan ve hizmet veren herkesin güvenliğinin sağlanması ve çalışma koşullarının daha iyi hale getirilmesi için zorunlu bir şekilde yapılması gereken kontrollerdir.

Bunun yanı sıra bu işlemin, belirli zaman aralıkları ile ekipmanlar sürekli olarak kullanılmadığı zaman, ekipmanlarda güvenliğin bozulması durumunda uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Ekipmanların belirli zamanlarla kontrol edildiği bir sistem olan periyodik kontrol, iş kazalarının önüne geçmek, cihazların güvenliğini sağlamak, çevre kirliliğinin önüne geçmek, üretimin verimli hale gelmesini sağlamak, koşulların daha verimli hale gelmesini ön görmek, huzurlu çevre ve sağlıklı bir yaşam gibi amaçlar ile yapılan bir sistem olarak bilinir.

Periyodik Muayene Ve Kontrol Firmaları

Amper Enerji olarak İstanbul bazlı olarak sizlere elektrik ve mekanik ölçüm hizmetleri veriyoruz. Hızlı teklif almak için hemen aşağıdaki formu doldurun.