Topraklama Ölçüm Raporu

Topraklama ister endüstriyel tesislerde olsun, ister ticari binalarda elektrik sisteminin temelini oluştururlar. Doğru topraklama sayesinde, iş ve işçi sağlığı sağlanırken, sürdürülebilir elektrik enerjisi var olur. Bu nedenle topraklama sistemlerinin sağlıklı çalışıp çalışmadığı, standartlarda belirtilen normlara uyum sağlayıp sağlamadığı oldukça kritik bir durumdur.  Topraklama ölçümü ise topraklama sisteminin sağlığı ve güvenliği hakkında önemli veriler verir.

Topraklama ölçüm raporu yine işletmelerin belirli periyotlarla ölçüm sonucu alması gereken rapordur. Bununla birlikte paratoner ve elektrik iç tesisat uygunluk raporu tesis sağlığını gösteren önemli belgelerdir. Topraklama ölçüm raporunu ancak yetkili elektrik mühendislerinin verebileceğini bir kere daha hatırlatalım.

Topraklama ölçümü periyotları Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği Ek-P tesisler için belirtilmiştir. Bu süreler içinde topraklama ölçümlerini yaptırıp, uygunluk raporlarınızı almanız büyük önem taşımaktadır. Konuyla ilgili Amper Enerji mühendislerine ulaşabilirsiniz.

    Amper Enerji İletişim Formu

    Firma emailiniz ile formu doldurmanızı rica ederiz. Uzman ekibimiz sizlerle en kısa sürede iletişime geçecektir.