Topraklama Ölçümü Fiyatları

Topraklama, herhangi bir sebeple oluşabilecek bir hata durumunda, ortaya çıkacak olan akımın ya da gerilimin insanlar için tehlike yaratmasını önleyen bir sistemdir. Dolayısıyla elektrik tesisatının bulunduğu her yerde aynı zamanda topraklama da bulunmalıdır. Aynı zamanda topraklama hattının durumunu görmek için, bir kaçak olup olmadığının tespiti için düzenli aralıklarla topraklama ölçümü yaptırılmalıdır. Çünkü topraklama, insan hayatı için risk taşıyacak ciddi tesisat problemlerinin önlenmesinde en etkili yöntemdir.

Topraklama sistemlerinin insan hayatını korumak için yardımcı olması sebebiyle, 2001 yılında Resmi Gazete’de “Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği” adında bir yönetmelik yayınlanmıştır. Bu yönetmelik içerisinde ölçme ve denetleme periyotları, muayene periyotları gibi tüm bilgiler belirtilmiştir. Bu yönetmelikte belirtilen periyotlar şu şekildedir:

  • Elektrik üretim, iletim ve dağıtım tesisleri için 2 yıl.
  • Enerji nakil ve dağıtım hatları için 5 yıl.
  • Sanayi tesislerinin ve iş merkezlerinin direnç değerleri için 1 yıl.
  • Topraklama tesislerine ilişkin diğer kontroller için 2 yıl.
  • Sabit işletmeler için 1 yıl.
  • Yerleri değiştirilebilen işletme elemanları için 6 ay.

Topraklama Ölçümü Yapan Firmalar

Türkiye’de topraklama ölçümü hizmeti veren pek çok firma bulunmaktadır. Fakat konu hayati tehlike ile sonuçlanabilecek bir konu olduğundan, bu işlemler güvenilir ve kaliteli bir firmaya yaptırılmalıdır. Bu anlamda Amper Enerji, Türkiye’de bu alanda önde gelen firmalardan biridir. Tamamen uzman ve eğitim görmüş personeller tarafından, profesyonel hizmet verilmektedir. Amper Enerji firmasının sunmuş olduğu tüm hizmetlere ve referanslara websitesi üzerinden ulaşılabilir.

Topraklama Ölçümü Fiyatları

Türkiye’de topraklama ölçümü fiyatları firmadan firmaya değişmektedir. Amper Enerji, Türkiye’de topraklama ölçümü konusunda en düşük fiyatı veren firmalardan biridir. Dolayısıyla herhangi bir şirketle anlaşmadan önce Amper Enerji’yi arayarak topraklama ölçümü konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Amper Enerji İletişim Formu

    Firma emailiniz ile formu doldurmanızı rica ederiz. Uzman ekibimiz sizlerle en kısa sürede iletişime geçecektir.