Yangın Söndürme Sistemi ve Tesisatı

Yangın Söndürme Sistemi ve Tesisatı

Yangın tesisatı yangına ilk müdahale açısından hayati önem arz etmektedir. Yangının başlangıç zamanında müdahale edilmesi çok daha kolay ve tehlikesi düşüktür. Yangına müdahale zamanı oluşabilecek can ve maddi kayıpların önüne geçebileceğinden yangın söndürme ve algılama sistemlerinin aktif ve tam kapasite ile çalışabileceğinden emin olunmalıdır. Bunu sağlamanın yolu periyodik muayenelerinin aksatılmamasından ve bakımlarının düzenli olarak yapılmasından geçer.   

Yönetmelikte yangın tesisatının muayenesine ilişkin motopompların, tesisatın ve hortumlarının, boru tesisatının muayeneleri istenmiştir.

İş Ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereği projede belirtilen kriterlere uygun olup olmadığının belirlenmesine yönelik olarak yapılır. Yangın tesisatlarının periyodik kontrolleri yılda 1 defa yapılır. Yangın Tesisatı yönetmeliğin atıf yaptığı ve yürürlükte olan güncel standartlara göre muayenesini gerçekleştirmekteyiz.

Sulu Söndürme Sistemleri (Su Depoları, Yangın Pompaları, Boru Tesisatı, Yangın Dolapları, Hidrant Sistemi, Yağmurlama Sistemi)
Sabit Söndürme Sistemleri (Köpüklü, Gazlı ve Kuru Tozlu)
Yangın Pompası Performans Testi

Teklif
Formu